Adrenalinová horečka na Madeiře: Kde se srdce rozbuší!

Madeira, známá jako rajský ostrov nebo jako „perla Atlantiku“, láká svými kouzly nejen milovníky květinových zahrad a vynikajícího vína, ale také adrenalinových dobrodruhů, kteří touží po nezapomenutelných zážitcích. Připravte se na vzrušující jízdu, která rozbuší vaše srdce a zároveň si připravte lícní svaly, protože Madeira má pro každého dobrodruha toužícího po uvolnění něco ve svém rukávu!

1. Létání nad oblaky – Paraglidingový adrenalin

Co by to bylo za adrenalinový zážitek, kdybychom se nevznášeli ve vzduchu? Na Madeiře to platí dvojnásob! Skočte z útesu a zažijte paraglidingový tanec s větrem nad úchvatnou krajinou ostrova. Vezme vám dech. Užijete si nádherný pohled na azurově modrý oceán a zároveň budete mít pocit, že jste se na chvíli stali ptákem. Ovšem pouze pro otrlé! Na tuto nádheru můžete zapomenout, pokud trpíte závratí!


2. Surfingový výlet do neznáma

Co dělá surfování na Madeiře tak vzrušujícím? Skočte na prkno a nechte se unášet pohádkovými vlnami. A kdo ví, možná potkáte i nějakou mořskou pannu či tritonka, kteří vám zpříjemní den svým zpěvem. A pokud ne, alespoň si můžete představovat, že posloucháte spoustu rybiček pod hladinou. Surfařské centrum najdete v Jardim a Paul do Mar, kde jsou dlouhé kamenité pláže. Hodně surfařů je samozřejmě na severu ostrova (Sao Vicente), kde bývají vlny velmi často.

3. Canyoning – Skok do dobrodružství

Canyoning je jako hra na schovávanou se samotnou přírodou. Skáčete do vodopádů nebo je slaňujete a proplouváte tmavými jeskyněmi a s průvodci vstupujete do míst, kam se jinak těžko dostanete. K dispozici máte profesionální vybavení a tak si odnášíte jen úžasný zážitek. Cena se pohybuje od 60 do 80 EUR, záleží na náročnosti. Level 3 je pro nejotrlejší, absolvujete min. 5 vodopádů! Je možný svoz z Funchalu. S @belocalmadeira


4. Výšková výzva: Bungee-jumping v Calhetě – Skok do nekonečna a dál!

Pokud jste se kdy cítili, že byste rádi odletěli do nebe a zároveň se kochali ohromující krajinou, měli byste zvážit bungee-jumping v Calhetě na ostrově Madeira. Tento nádherný kout světa je připraven splnit vaše adrenalinové sny a zároveň vám poskytne výhledy, které si budete pamatovat navždy.

Srdce v krku, mysl v oblacích: Calheta, s jejími vysokými útesy a překrásnými plážemi, vás zve na bungee-jumpingový zážitek, který vás vrhne z výšky, abyste si užili doslova pád na Zemi. Stojíte na pokraji, vaše srdce buší jako divé a mysl je plná směsice odhodlání a dobrodružného ducha. A pak to přijde – ten okamžik, kdy se pustíte. Ve vzduchu ztrácíte pojem o čase a prostoru, a váš výkřik úžasu a radosti se míchá s větrem. A když se náhle zastavíte nad hladinou oceánu, uvědomíte si, že jste právě provedli něco, co se mnozí odváží jen ve snu.

Pohledy, které zanechají dech v krku: Ale bungee-jumping v Calhetě není jen o vzrušení, které cítíte v okamžiku skoku. Když se na vás řadu metrů nad zemí snáší vzduch, můžete si vychutnat nádherný pohled na okolní krajinu. Modré nebe se setkává s ještě modřejším oceánem, a ostrov Madeira se vám odkryje jako malebný ráj. A věřte, že tato scéna vám utkví v paměti ještě dlouho poté, co se vaše nohy dotknou pevné země.

Smích v tváři strachu: A co dělá zážitek ještě lepším? Smích! Není nic lepšího, než se pustit do něčeho tak odvážného a zároveň se smát až do těch nejvyšších výšin. Možná to zní podivně, ale humor je tou nejlepší společnicí adrenalinových zážitků. A přesně tohle získáte v Calhetě – šílený smích, který vám bude znít v uších ještě dlouho po skoku. Vyčištěná hlava.

Takže pokud máte odvahu a chuť na skutečné dobrodružství, neváhejte. Calheta vás vítá s otevřenými náručemi a je připravena vás vzít na vzrušující cestu skrz vzduch, smích a úžasnou krajinu pobřeží. Bungee-jumping na Madeiře vás čeká – zkusíte to při vaší návštěvě Madeiry? Cena je 50 EUR / osobu a s pořízením videa za 70 EUR.

Další možnosti, jak si krátit čas:

1. Procházka po oblázkových plážích

Vášniví sběrači kamínků si zde přijdou na své. Do zahrady, k bazénu – míním tím ti, kdo tu žijí, protože odvážet kamínky není dobrý nápad. Ať už z důvodu zachování místní přírody – pobřeží (kdyby to udělal každý) nebo i nepříjemností při odletu. A opatrně, pokud budete shánět kamínky v přílivové zóně, může to skončit jako špatný vtip, když vás překvapí vlna a vy se probudíte v moři s plnou kapsou oblázků.


2. Nezapomenutelné okamžiky na palubě elegantní motorové jachty s českým kapitánem

Hledáte další zážitky na ostrově? Co třeba pohodlná plavba podél malebného pobřeží? Po celodenním objevování nádherných zátok a pláží si užijete romantický západ slunce na hladině moře. Chystáte-li se na výlet s přáteli nebo rodinou, nemusíte se ničeho vzdávat – loď pojme až šest osob. Při plavbě si můžete užít i šnorchlování v křišťálově čistých vodách Atlantiku, a s trochou štěstí můžete potkat hravé delfíny či mohutnou velrybu. Cena 300 EUR / loď zahrnuje nejenom půjčení lodi, ale i malé občerstvení, sociální zázemí, možnost ve stínu kajuty a nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na moři. S @SeaWolf.Madeira


3. Vinná stezka s odbočkou do vesmíru

Madeira je známá svým výtečným vínem, a proto nemůžete vynechat výlet po vinné stezce. A pokud vás omámí nejen víno, ale i hvězdná obloha ostrova (často tu pozorujeme s dcerkou Mléčnou dráhu), můžete zkusit sednout do „raketoplánu a projet si vesmírnou dráhu“. Jen pozor, abyste se ve vzduchu nepokoušeli podávat skleničku s vínem, mohlo by to být trochu rozmazané!

4. Treky unikátními levadami
Trek levadami na Madeiře je nezapomenutelným zážitkem pro milovníky přírody a dobrodružství. Madeira, portugalský ostrov ve středním Atlantiku, je proslulá svými spletitými zavlažovacími kanály zvanými „levady“, které v minulosti sloužily k zásobování vodou.

Dnes jsou levady oblíbenými trasami pro pěší turistiku, nabízejícími úchvatné výhledy na horské scenérie, průzračné vodopády a zelené údolí. Během treku můžete objevovat odlehlé vesnice, procházet hustými lesy a rozkvetlými zahradami a zároveň si užívat mírného podnebí. Každý krok vám umožní ponořit se do autentického madeirského života a zároveň se ponořit do krásného spojení člověka s divokou přírodou.


Takže ať už se rozhodnete skákat do vln, létat nad obzorem nebo se potápět do tajů ostrovního dobrodružství, Madeira má pro vás připravený plný balík zážitků. Jen nezapomeňte, že smích je nejlepší způsob, jak překonat strach – a to platí dvojnásob na ostrově, kde se za každým rohem skrývají další dobrodružství. Takže, až poletíte na Madeiru, nenechte si ujít některá z těchto dobrodružství 🙂


Chcete život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou?

  • Nechte se inspirovat, pomůžu Vám na Vaší cestě.
  • Pro začátek: stáhněte si jeden z e-booku ZDARMA
Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů