Užijte si taky festivalové kouzlo Madeiry: Barevná oslava plná SAMBY a radosti ze života! Funchalský KARNEVAL

  • Každý rok v únoru se na malém ostrově v ATLANTIKU odehrává jedinečná událost, která přiláká návštěvníky z celého světa – KARNEVAL na Madeiře. Tato oslava barev a kultury je nejen zábavnou událostí, ale také příležitostí k prozkoumání bohatého dědictví a tradic tohoto regionu. Připojte se k nám na cestě skrze historii, přípravy, program a kulinářské požitky spojené s tímto jedinečným karnevalem.

Poděkování autorovi fotografií: Francisco Correia

Historie a tradice

  • Historie karnevalu na Madeiře sahá až do 15. století, kdy byl tento festival zaveden prvními kolonizátory. Původně sloužil jako příležitost k oslavě a vyjádření radosti před postem období Velikonoc. Tradičními prvky karnevalu na Madeiře jsou kostýmy, tance a hudba, které reflektují směsici portugalských, afrických a indiánských vlivů.

  • Přípravy a organizace

Přípravy na karneval na Madeiře začínají měsíce před samotnými událostmi. Komunity po celém ostrově pracují na výrobě nádherných kostýmů a přípravě a choreografii tančících průvodů. Organizátoři se starají o logistiku a plánování, aby každoroční karneval probíhal hladce a bezpečně. Máme osobní zkušenost, kdy dcerce se udělalo zle a hned se jí ujala zdravotní služba a věc nám pomohla okamžitě řešit. Velmi si vážím IZS na Madeiře, díky!

Program a události

Během karnevalu na Madeiře se koná široká škála událostí, včetně tradičních tančících průvodů různých komunit od profesionálů přes děti, seniory i hendikepované s úžasnými choreografiemi, hudebních koncertů, ohňostrojů a soutěží o nejlepší kostýmy. Ulice měst se zaplňují lidmi, kteří tančí v rytmy salsy a samby, přičemž barevné kostýmy a masky dodávají atmosféře ještě větší autenticitu.

FUNCHAL, PORTUGAL – FEBRUARY 2020: Participants of Madeira island Carnival dancing in the parade in Funchal city, Madeira island, Portugal.

Kulinářství a tradiční pokrmy

Karneval na Madeiře není jen o hudbě a tanci, ale také o gastronomických požitcích. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční madeirská jídla jako je espetada (grilované maso na špízu s česnekovou solí), bolo do caco (kukuřičný chléb na česnekovém másle) a samozřejmě sladkosti jako queijadas (mléčné dezerty). A samozřejmě tradičního nápoje PONCHY 🙂 Doporučuji ponchu MARACUJA!

Turistické tipy a doporučení

  • Pro návštěvníky karnevalu na Madeiře je důležité plánovat dopředu. Doporučuji si rezervovat ubytování včas a informovat se o dopravě a možnostech přepravy po ostrově. Je také důležité mít na paměti bezpečnostní doporučení a dodržovat je během pobytu. Najděte si také pohodlně parkování. Mně se osvědčilo ve čtvrti Santa Luzia, je to 10 minut pěšky na nábřeží.

Závěr

  • Karneval na Madeiře je nezapomenutelnou událostí, která spojuje barevnou tradici, vášeň pro tanec a gastronomické požitky. Připojte se k nám při této oslavě kultury a radosti a prožijte nezapomenutelné zážitky na tomto krásném atlantském ostrově v dalším roce. Stojí to opravdu za to!!!

Zdroje

  • Odkazy na další informace, oficiální stránky karnevalu, historické prameny najdete ZDEZDE
Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů