Kvetoucí KLENOT Atlantiku: ohlédnutí za KVĚTINOVÝM FESTIVALEM

Na malebném ostrově Madeira, který je známý především svou magickou přírodou a celoročně kvetoucími zahradami, se každoročně koná jedinečný a okouzlující událost – Květinový festival. Tahle slavnost barev a vůní přitahuje návštěvníky z celého světa, aby zažili jedinečnou atmosféru, kterou festival nabízí.


Kde se vlastně vzal? Původ a Historie

Květinový festival na Madeiře má bohatou historii, která sahá až do poloviny 20. století. První festival se konal v roce 1954 a byl organizován místními obyvateli jako oslava jara a přírodní krásy ostrova. Od svého počátku měl festival za cíl představit bohatství květin a zahradního umění Madeiry a přilákat pozornost turistů.

V průběhu let se Květinový festival stal tradiční a oblíbenou událostí nejen pro místní obyvatele, ale i pro návštěvníky z celého světa. Postupně se rozrostl z lokální oslavy na mezinárodně uznávanou událost, která je zapsána v kalendáři událostí mnoha turistů.

S přibývající popularitou festivalu se rozšiřoval také jeho program a atrakce. Byly přidávány nové události jako například soutěž o nejkrásnější květinový výrobek, výstavy květinového umění, přehlídka luxusních veteránských vozů a workshopy pro veřejnost. Květinový průvod, který je nyní jednou z hlavních atrakcí festivalu, se stal tradiční součástí a každoročně přitahuje tisíce diváků.


Význam pro Ostrov

Květinový festival na Madeiře není jen zábavnou událostí, ale má také velký význam pro ostrov z ekonomického hlediska. Díky festivalu se zvyšuje turistický ruch a podnikání v oblasti cestovního ruchu, gastronomie a řemeslného průmyslu. Místní obyvatelé mají také příležitost prezentovat svou kulturu, tradice a řemeslné dovednosti světu.


Kulturní Dědictví

Květinový festival na Madeiře se stal důležitou součástí kulturního dědictví ostrova. Každoročně se zapojují stovky místních obyvatel, aby přispěli k úspěchu festivalu a zachovali jeho tradice pro budoucí generace. Pro místní komunitu je to příležitost k oslavě a sdílení svých kořenů a hodnot. A je milé sledovat, že se zapojují i dospělí a děti z jiných zemí, kteří se rozhodli pro život na ostrově.


Jaký se nabízí Program a Události v průběhu festivalu

Květinový festival na Madeiře nabízí bohatý program pro všechny věkové kategorie. Mezi hlavní události patří:

  1. Korunovace Královny Květin: Každý rok je vybrána Královna Květin, která je korunována v rámci slavnostního ceremoniálu. Tato událost je vyvrcholením soutěže krásy, kde místní dívky soutěží o titul Královny Květin.
  2. Květinový Průvod: Vrcholem festivalu je tradiční průvod, kde se účastníci oblékají do květinových kostýmů, tančí ve skupinách a projíždějí ulicemi hlavního města Funchal. Barvitá PARÁDA je doprovázena hudbou a tancem a představuje skvostnou exhibici místního řemeslného umění.
  3. Výstavy a Workshopy: Během festivalu jsou pořádány výstavy květinového umění, kde můžete obdivovat nejlepší květinové aranžmá a design. Jsou to tuny květin a neskutečné květinové kreativy. Pro ty, kteří se chtějí naučit něco nového, jsou k dispozici workshopy vedené zkušenými floristy, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet tvorbu vlastních květinových dekorací.
  4. Zahrady a Parky: Během festivalu jsou zahradní atrakce a veřejné parky po celém ostrově zdobeny květinovými instalacemi a sochami. Mezi nejpopulárnější patří Botanická zahrada v Funchalu, která bývá během festivalu zvláště ohromující.

Nenechte si ujít Kulinářské Delikatesy

Kromě vizuálního bohatství nabízí Květinový festival na Madeiře i lahodné pochoutky pro chuťové buňky. Místní restaurace a stánky nabízejí speciální květinové menu, které zahrnují pokrmy jako jsou květinové saláty, dezerty s květinovými ingrediencemi a dokonce i květinové koktejly.


Ekologický Aspekt

Květinový festival na Madeiře klade také důraz na ekologické a udržitelné praktiky. Pro mne osobně bylo milé překvapení, že organizátoři festivalu se snaží minimalizovat negativní dopady na životní prostředí a aktivně propagují odpovědné zacházení s přírodou i květinami.


Závěrem

Květinový festival na Madeiře je nezapomenutelným zážitkem, který slaví krásu a jedinečnost přírody v její květinové podobě. Pro milovníky květin, umění a kultury je to událost, kterou rozhodně nelze minout. A tak tedy nenechte si ujít KVĚTINOVÝ FESTIVAL a za rok přileťte! Ponořte se do světa barev a vůní na tomto jedinečném festivalu v srdci Atlantiku!

#madeiradream #madeiralife


Kam dál? Vybudujte si ZÁZEMÍ na ostrově

Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů