Proč je chytré si vybrat realitního “rytíře” a ne “obyčejného pěšáka” aneb JAK EFEKTIVNĚ A BEZPEČNĚ KUPOVAT NEMOVITOST NA OSTROVĚ

 • Kupování nemovitosti na ostrově může být vzrušující, ale také náročné „dobrodružství“. Tím spíš hraje-li roli taky jazyková bariéra (i částečná), neznalost realitního trhu, neznalost zákonů a neznalost různých detailů v zákoně, které kupujícímu mohou ušetřit tisíce až desetitisíce EUR v kupním procesu (v závislosti na výši investice).
 • Důležitost správného výběru realitního makléře
 • Pohráváte si s myšlenkou investice do nemovitosti v zahraničí. Konkrétně na ostrově Madeira. Dostáváte se k mnoha materiálům a informacím, které někdo prožil, srovnal a sepsal pro vás zdarma, aby vám pomohl. Našli jste odkazy na reailtní servery a nadšeně se vrháte na hledání svého vysněného domova nebo nemovitosti na pronájem. Nechcete na nic čekat a tak oslovíte sami rovnou makléře nemovitosti, kterou jste našli a máte skvělý pocit, že to zvládáte sami v cizím jazyce.

To je skvělé 🙂 Dovolte mi pár poznámek k takovému postupu. Pokud jste připraveni sami si dotáhnout celý kupní proces a důvěřujete makléřům, které jste právě poznali a na které jste se obrátili, je to samozřejmě na vás. Ale pokud byste chtěli pomoci od člověka, který tu žije, zná realitní trh, naplno se realitám věnuje a ve vašem rodném jazyce, zavřeli jste mu takovým postupem cestu k vámi vyhlédnuté nemovitosti, aby se domluvil s makléřem prodávajících o dělení provize.

To znamená, že nemá šanci pro vás pracovat zadarmo. Ano, čtete správně. Vy nic nemusíte platit za veškeré realitní služby, pokud od počátku komunikujete se mnou a všechnu komunikaci o zájmové nemovitosti směřujete na mne.

Proč si vybrat realitního „rytíře“ a ne „obyčejného pěšáka“:

 • Jaké plynou PRO VÁS výhody ze spolupráce s kvalitním realitním makléřem, který se věnuje naplno realitám?
  VÝHODY pro VÁS: 1. úspora času – komunikujete jen s jednou osobou, 2. úspora financí – najdu pro vás optimální finanční řešení při konkrétní investici, 3. odstranění jazykové bariéry – komunikuji s vámi česky a dokážu vysvětlit drobné nuance a všechny otázky díky spolupráci s místní RK a realitním zkušenostem na ostrově.
 • Hledejte kvalitní servis, vyhněte se rizikům spojeným s nezkušeností místních specifik. Kontaktování jiných makléřů nebo majitelů přímo má přímé finanční důsledky spojené s nemožností bezplatného zastoupení a úniku individuálního poradenství v legislativních otázkách, jak ušetřit (na poplatcích) a dalších. Mnoho makléřů jsou milí a mnoho taky kvalitních, ale mezi nimi jsou také takoví, kterým byste své finance nesvěřili, a to nepoznáte z jednoho NEBO dvou emailů a jednoho či dvou telefonátů.

Jak efektivně a bezpečně kupovat nemovitost na ostrově:

 • Důkladná příprava a průzkum trhu: porozumějte lokálním podmínkám, cenám a dostupným nemovitostem. Je potřeba na ostrov přiletět a „nasát“ místní atmosféru, podívat se na několik nemovitostí, abyste pochopili aspoň trochu rozdíly v ceně a hlavně viděli, že když je nemovitost opravdu levná, většinou je to spojené s „šíleným“ přístupem k nemovitosti a nebo jiná ALE.

 • Komunikace s makléřem: Vyberte si jednoho vhodného realitního partnera, který bude hájit vaše zájmy, zájmy kupujícího.
 • Prohlídka nemovitostí: Efektivní plánování a využití času při prohlídkách je naší dominantou. A to z praktického důvodu. Naši klienti zaplatí letenky, mají omezený čas, který stráví na ostrově a chtějí vidět nějaký posun ke splnění svého snu. Ve spolupráci s mou kolegyní připravujeme prohlídky velmi efektivním způsobem a ještě zvládnu s klienty zařídit vše potřebné ohledně legislativy jako je vyřízení NIF (daňového čísla) a otevření bankovního účtu. Případně se sejdeme i s hypotečním makléřem, pokud si stihnou vybrat nemovitost a potřebují její financování (většinou u dražších nemovitostí). Nebo zajedeme na městský úřad zjistit možnosti přestaveb apod.

 • Právní a finanční aspekty: QUALI RK je zárukou zajištění bezpečného uzavření obchodu a minimalizace rizik. Bonusem pro vás je také čerpání „bezedné studnice kontaktů“ na cokoli budete na ostrově potřebovat.
 • Na závěr tohoto krátkého článku, který vznikl na základě nedávné zkušenosti ve dvou realitních případech, apeluji na důležitost správného výběru realitního makléře pro nákup nemovitosti na ostrově.
 • Spolupráce s kvalitním realitním profesionálem je klíčem k úspěšnému a bezpečnému nákupu nemovitosti na ostrově. Takové nemovitosti, která vám bude přinášet radost, ne starost. A když už bude potřeba něco řešit, máte se na koho obrátit.

Těším se na další osobní setkání s vámi a nezapomeňte: Pomáhám lidem, třeba jako jste VY, najít kousek ráje uprostřed Atlantiku.

Vaše Monika #madeiradream

Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů