Vzdělávání na Madeiře: malý ostrov, velké možnosti aneb ideální místo pro děti

Vítejte na krásném ostrově Madeira, kde se váš rodinný život spojí s vzděláváním vašich dětí. Pro všechny rodiče, kteří uvažují o tom, že se sem přestěhují nebo chtějí strávit nějaký čas na Madeiře, se tento ostrov stává neodolatelným lákadlem. A právem! Madeira nabízí nejen ohromující přírodu, pohodovou atmosféru a lahodnou kuchyni, ale také vynikající vzdělávací příležitosti pro děti. Pokud jste tedy rodičem dětí školou povinných, můžete se radovat – Madeira má pro vaše ratolesti skvělou nabídku.

Malé třídy, velké možnosti

Vzdělávání dětí na Madeiře se zakládá na přátelském a podpůrném prostředí, kde se dítě stává součástí komunity. Jednou z klíčových výhod je skutečnost, že třídy jsou menší, což umožňuje učitelům věnovat se individuálněji každému žákovi, ať už jde o státní školu nebo soukromou. Děti zde nejsou jen anonymními tvářemi „ve stádu“, ale mají možnost rozvíjet své jedinečné schopnosti a talenty.

Učitelé jsou dobře vyškoleni, motivovaní a zároveň empatičtí, což je zásadní na začátku začlenění dítěte v novém prostředí. Prošli jsme si tímto stádiem s dívkou v pubertálním věku a vím moc dobře, co prožívala, s čím se „prala“ a co prožívají rodiče. Detailněji se o tom můžete dočíst v tomto mém dřívějším článku.

Výuka v přírodě

Madeira je přírodní ráj, a tak se učení přesouvá občas i do venkovního prostředí. Děti mají možnost se učit (ne z učebnic) na pláži, v krásných zahradách, v parcích, zkrátka blízko přírodě. Většinou je taková výuka spojena s nějakým projektem v některých předmětech. To vytváří zcela nový rozměr vzdělávání, protože děti mohou spojit teorii s praxí a zažít tak učební proces mnohem intenzivněji. Mnohé studie ukazují, že učení v přírodě má pozitivní vliv na kreativitu, schopnost řešit problémy a zlepšuje celkový pocit štěstí.

Multikulturní prostředí

Ostrov Madeira je oblíbeným místem pro přistěhovalce z celého světa, a tak děti mají možnost poznat různé kultury a tradice. To jim pomáhá rozvinout široký obzor a naučit se respektovat a tolerovat odlišnosti. Místní školy podporují multikulturalitu a integrují prvky různých kultur do vzdělávacího programu. Děti se tak stávají součástí této pestré mozaiky a získávají přátelské a otevřené prostředí, ve kterém se cítí dobře.

Důraz na jazyky

Madeira je turisticky oblíbeným cílem, a proto se místní školy zaměřují na výuku jazyků. Děti se nejen naučí plynně portugalsky, ale samozřejmostí je tu výuka angličtiny a díky multikulturalitě se velmi často děti mezi sebou baví anglicky. Naše dcerka po roce plynně ovládá angličtinu i portugalštinu a přirozeně přechází z jazyka do jazyka (i když zatím ještě s chybami). Naučit se komunikovat v angličtině je neocenitelným darem v globalizovaném světě, a na Madeiře si jazyk osvojí hravou a přátelskou formou, nejen z učebnice.

Využití moderní technologie

I na malém ostrově se děti dostávají do kontaktu s moderními technologiemi. Školy jsou dobře vybaveny a využívají moderních vzdělávacích metod. To jim umožňuje být na stejné úrovni s vrstevníky z celého světa. Zároveň musím zmínit, že vzdělávání na Madeiře není pouze o technologiích – i klasické metody výuky mají své pevné místo. Je mi sympatické, že tu děti netahají těžké školní brašny 🙂

Mají každý svou skříňku přímo ve třídě, kde mají učebnice a domu si berou jen ty, které potřebují pro naučení se nebo domácí úkol. To samé sešity.

Společenské angažmá

Vzdělávání na Madeiře nekončí pouze v lavici školní třídy. Děti mají možnost zapojit se do různých mimoškolních aktivit, jako jsou sportovní kluby, umělecké workshopy, ekologické projekty a mnoho dalšího. To pomáhá dětem rozvíjet své zájmy a schopnosti i mimo tradiční školní program. Naše dcerka se v Česku věnovala gymnastice, tady objevila různé formy tance a díky tomu našla své první kamarádky v domovské lokalitě. Děti spojují podobné zájmy stejně jako dospělé.

Věřím, že děti zde nejen získají kvalitní vzdělání, ale také se stanou součástí jedinečného prostředí, které je nabité pozitivní energií, krásnými zážitky a novými přátelstvími. Ze vzdělávacího systému tu najdete školy zaměřené na základní a střední všeobecné vzdělání. Vysokoškolské vzdělání nabízí Univerzita ve Funchalu, kde si studenti mohou vybrat z široké nabídky různě zaměřených fakult. To je Madeira, kde milují děti. A kdo ví, možná se i vy sami zamilujete do tohoto úžasného ostrova, který nabízí tolik příležitostí pro celou rodinu. Vítejte na Madeiře!

Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů