Madeira jako “božské” místo k nalezení vnitřního klidu

Pokud hledáte odpočinek od hektického života a máte možnost pracovat na dálku nebo si dopřát více než pouhé dva týdny dovolené v kuse, Madeira Vás nadchne svou rozmanitostí přírody. 

Ne nadarmo je Madeira nazývána zahradou Atlantiku. Věřte, že ani několik let vám nebude stačit na dokonalé poznání ostrova, i když na mapě ostrov působí jak hlavička špendlíku. Má kolem 5000 km levad, co je to levada, najdete ZDE. A z toho kolem 2 tis.km je schůdných, tedy tu můžete našlapat na 2000 km treků. Za rok a půl jsem tu prošla jen kolem 200 km tras, protože na některé se velmi ráda vracím a jdu je zas a zas. Tedy ještě dalších 10 let tu mám co objevovat.


Na Madeiře si každý cestovatel přijde na své. Tuhle vám připomene kus irské přírody, tamhle zas Vietnam jak z filmu Četa, o kus dál české hory a lesy, kde dokonce rostou houby (letos dost klouzků) nebo o něco výš rakouské Alpy a tady zas italská městečka jak malovaná. Uvnitř ostrova “tluče srdce” mezi horami. Projdete tunelem skrz horu a z ničeho nic se vyloupne kus amazonské džungle, vodopády, prorostlé zelení. Jsou to těžko přístupná, ale nádherná místa. 


Je neuvěřitelné, jak se tady Bůh “vyřádil”, ta rozmanitost je úchvatná. A právě v ní se skrývá obrovská míra energie, kterou “hltáme” plnými doušky, když jsme na chvíli její součástí. Výhodou života tady je, že si můžeme takové dobíjení dovolit každý víkend a když na to přijde vlastně každý den. Žijeme uprostřed matky přírody a přesto v civilizaci. Ostrov musí fungovat samostatně. Je dost daleko od všech pevnin.

Madeira se pro nás stala novým domovem se vším všudy. Uprostřed Atlantského oceánu, který nabízí návštěvníkům mnohem víc než jen dechberoucí kamenné i písečné pláže a bohatou historii. Objevujeme ji jako místo, kde je opravdu možné najít vnitřní klid v harmonii s přírodou. 

Několik skupin i jednotlivců tu pořádá také pobyty, během kterých lze načerpat novou energii a inspiraci nejen díky krásám vnější magické přírody, ale také pomocí zkoumání krajin vnitřních. Je tak možné hluboce relaxovat, objevit své dary, restartovat se a začít novou epochu své životní cesty.

Tyto retreaty, během kterých vezmete svou duši na dovolenou, zde od letošního roku pořádá česká rodina Adél a Pavel Černých, kterým jsem tu pomohla najít jejich nový domov. V listopadu nabízí další termín pro zájemce, kteří se touží ve svém životě posunout a ochutnat, jaká kouzla Madeira dokáže, více informací dohledáte ZDE


Aktivity pro rodiny s dětmi

Pro rodiny s dětmi Madeira nabízí taky mnoho zábavy. Na ostrově najdete krásné pláže s klidnými vodami, kde mohou děti bezpečně plavat a stavět hrady z písku (písečné pláže: Calheta, Machico, Seixal nebo ostrov Porto Santo). Vodní aktivity, jako je šnorchlování či paddleboard jsou tu taky dost populární. Kromě toho mohou rodiny navštívit místní akvárium (Porto Moniz) nebo muzeum velryb (Canical), kde se dozví více o životě pod hladinou oceánu.

Co nabízí Madeira větším dětem? Jak se adaptují nově příchozí? Přečtěte si v tomto mém dřívějším článku.
Zajímavost z ostrova: ve školních lavicích (6.-7. třída) zasedlo letošní září o 10% dětí (cizinců – nejvíce střední a východní Evropa) více oproti loňskému roku.
Zdroj informace: Salesianos escola a Calhetská škola


Klid a relaxace 

Pro lidi hledajících klid a relaxaci je Madeira ideálním místem. Můžete si zde užít klidné procházky po pláži nebo relaxovat u bazénu v hotelu či v apartmánu. Většina hotelů nabízí wellness centra, kde si můžete dopřát masáže a další relaxační procedury. Ty většinou najdete taky na plážích.

Pro podnikatele je Madeira nabízí skvělé místo pro jejich soustředění a práci. Mnoho hotelů a kaváren nabízí rychlý internet a klidné pracovní prostory. Můžete pracovat s výhledem na oceán a po práci si užít krásný západ slunce. Inspirace čeká na každém kopci, za každým tunelem, u každého vodopádu 🙂

Madeira nabízí relax a inspiraci po celý rok díky svému klima.


Místní kuchyně a kultura

Pro všechny návštěvníky Madeiry je také důležité ochutnat místní kuchyni a poznat místní kulturu. Jak se říká, láska prochází žaludkem. K vnitřní spokojenosti, štěstí a celkovému zdraví tedy zdravé, střídmé a pestré jídlo tedy přispívá nemalou měrou. 

Madeira je známá svými čerstvými rybami, vínem a tropickým ovocem. Nezapomeňte ochutnat místní speciality, jako je „espetada“ (grilované hovězí maso na špízu) a „bolo do caco“ (připomínající česnekový chléb). Můžete si taky vychutnat tradiční místní hudbu a tance na různých festivalech a událostech po celý rok.  Více inspirace a seznámení s místními specialitami jsem rozebrala v tomto svém článku.


Závěrem

Madeira je jedním z mála míst na světě, která dokáží spojit krásnou přírodu s klidem a pohodou. Ať už si přijedete odpočinout od každodenního stresu nebo hledáte inspiraci pro své podnikání, pro svůj osobní růst, Madeira vás nezklame. Slova nestačí, to se musí zažít. 

Toužíte po změně, jen nevíte jak na to? Inspirujte se a seznamte se s prvními kroky. Stáhněte si e-book
Do roka na Madeiru, kde je mnoho užitečných rad pro takový krok i kontaktů.

Nebo hledáte možnosti kam bezpečně a rozumně investovat? Nevíte, co vás čeká a co musíte pro to udělat? Seznámení s trhem a postup najdete v e-booku Jak koupit dům/byt na Madeiře do 1/2 roku? ke stažení zdarma ZDE

JAK si vybudujete ZÁZEMÍ na magickém ostrově MADEIRA, aniž znáte portugalsky a místní legislativu!

Čtěte ZDE.

Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů