Ze života na Madeiře: výzvy i radosti

Za nedlouho oslavíme již šestnáct měsíců od té chvíle, kdy jsme opustili svou milou rodnou hroudu plnou lesů, kopců i údolí, řek a rybníků a přestěhovali se na nádherný ostrov Madeira. Každý den v nás neustále vyvolává neskutečný obdiv a úžas.

Stále žasnu nad tím, jakou příležitost jsme si vybrali a „vesmír“ nám pomohl, když se nám naskýtá možnost žít na tak krásném místě na světě. Denně se kochám tím, že máme oceán jako našeho souseda z jedné strany a nádherné hory ve výši Sněžky, které se tyčí nad naším domovem ze strany druhé.

Dokonce nám velmi připomínají české Krkonoše. Je neuvěřitelné, že se tenhle sen stal skutečností.

Každé ráno zdravím Jitřenku a s úžasem ze své terasy sleduji východ slunce „za krkonošskou“ horou. A téměř každý večer se se sluncem loučím pohledem za oceán. Cítím údiv, vděčnost, lásku, pokoru i ohromný příliv energie. Hřejivé a krásné pocity mnou proplouvají a já cítím, že po letech dokážu energii zas předávat dál. Tam, kde je jí třeba.


Neustále mě ohromuje, že můžeme zažívat každý den slunce, teplo, čerstvé ovoce a ryby, a že jsme obklopeni pohostinností a příjemnou energií místního prostředí. Žít nablízku přírodě. Co je ještě více úžasné, je to, že jsme si to všechno dovolili. Šli jsme do toho s odvahou a důvěrou v sebe i v Universum.

Uvěřili jsme, že dokážeme zvládnout toto volání a postarat se o sebe, a když ten krok uděláme (půjdeme tomu naproti), bude nám po cestě pomoženo. Stalo se tak. A tak cítíme nekonečnou VDĚČNOST.

Můj denní režim se nyní diametrálně liší od toho, co jsem byla zvyklá ze svého pracovního i soukromého působení v České republice. Ale tento rozdíl je pro mě jako dar z nebes. A co víc, při mnohem nižších životních nákladech než v Česku, si můžeme dovolit vyšší kvalitu života. Prostě žít.

Tohle naše „malé“ dobrodružství je tak nesmírně pestré a nabité zážitky. Každý den nám přináší nové výhledy, nové dovednosti a nové příležitosti, nová seznámení, nové malé i velké výzvy.


A to je právě to, co bych ráda vyzdvihla. Nesmíme zapomenout, že to nebyla a není jenom pohádka plná duhových barev. Naše cesta byla především plná výzev, pro celou rodinu, a taky údiv, porozumění, ale i nedůvěra či nepochopení pro nejbližší okolí, přátele, sousedy i známé. Smíšené pocity kolem nás.

Když jsme se sem stěhovali, měli jsme jen velmi mlhavou představu o tom, co nás tu čeká a jen přibližnou představu, čím bychom se tu mohli živit. Museli jsme se vydat do značné nejistoty a velkého neznáma (můžete si přečíst v tomto článku). Největší výzvou bylo opustit rodiny a přátele, kteří zůstali daleko na pevnině. Vlastně i proto jsme si vybrali Madeiru, přestože je za oceánem, je dostupná během 4 hodin letecky z Prahy či Brna, a taky z okolních zemí.

Život na malém ostrově také přináší své specifické výzvy. Když jsme tu jako rodina 24 hodin sedm dní v týdnu, vyplouvají na povrch témata a problémy, která jsme dávno „pohřbili“ a hlásí se o slovo, abychom je vyřešili nebo definitivně uzavřeli. A co teprve opustit české hory, lesy a krajinu – to nebylo vůbec jednoduché. V srdci zůstávají především ty krásné obrázky z českých luhů, hájů i hor, z Pošumaví či od Berounky. Ty nám nikdo nevezme a nikdy na tyhle hezké vzpomínky nezapomeneme 🙂

Tady je vše nové a často s jazykovou bariérou jako na úřadech, jiná pravidla, zvyky, papírování, daně, které jsou výrazně vyšší než v našem malém českém „daňovém“ ráji. Tedy záleží jak v čem. Třeba daň z nemovitosti, ta je mnohonásobně vyšší. Nebo z provozu silničních vozidel. Ale třeba tu existuje program pro malé a střední firmy, který je velmi podporuje v rámci snížené daně ze zisku na 5% po dobu až 5 let. V ostatních případech se tu daň z příjmu pohybuje na 15%, tedy podobně jako v ČR. Více se dozvíte v mém e-booku Do roka na Madeiru – stáhněte si jej ZDARMA.


Každé naše rozhodnutí nese s sebou výzvy. Ale přiznejte si, řešíte ve svém životě problémy, které jste si skutečně vybrali vy dobrovolně? Nebo řešíte problémy, které „vám nachystal někdo jiný“? Není lepší řešit problémy, které si já sám/sama zvolím?

A to je důvod, proč jsou tyto naše výzvy na Madeiře nesmírně krásné a stojí za celou tu cestu. My si je sami vybrali. Cítíme, že opravdu žijeme naplno a rádi bychom se podělili o tento úžasný příběh s vámi všemi. A pokud si vyberete Madeiru, nemusíte na to být sami jako my byli. Provedu vás pěkně krok za krokem. Musím tedy zároveň vyjádřit vděčnost místním lidem, kteří nám na začátku velmi pomohli se zorientovat. Jsou tu velmi vstřícní lidé a ochotní pomoci. Pár z nich se stali našimi přáteli.

Máte chuť NĚCO se svým životem udělat? Co dál?

Odpovězte si sami, napadají vás někdy otázky typu:

  • Toužím mít dům/apartmán u moře.
  • Mám finance, které bych rád/a bezpečně zhodnotila, než mi je „požere“ inflace. Jak?
  • Sníte o životě nebo častějším „úniku“ během roku někam, kde je po celý rok příjemné klima, milí lidé, krásná příroda?
  • Chci se cítit bezpečněji, daleko od všeho.
  • Chcete zakusit život, ze kterého si nemusíte brát dovolenou?

Pokud jste odpověděli na některou otázku ANO, čtěte dál. Ve svém e-booku Základní realitní průvodce Madeirou odhaluji tajemství realitního trhu uprostřed Atlantiku.

Jsou v něm odhaleny kroky k úspěšné a bezpečné koupi nemovitosti jednoduše a srozumitelně.

Stažením e-booku získáte navíc 2 BONUSY:
1. informace, jaké jsou potřebné doklady pro získání úvěru na ostrově
2. možnost si udělat simulaci výpočtu daně z koupě nemovitosti.

Nechte své investiční sny ožít! Když jsme to zvládli my, vy můžete taky a nemusíte na to být sami! Stáhněte si ZDARMA e-book ZDE ještě dnes!

Zajímá vás život na Madeiře? Připojte se ke skupině na FB ZDE

Těším se na vás na Madeiře!

PŘEDSTAVTE SI ŽIVOT v domě u oceánu
a bez zatížení hypotékou!
Zdá se vám to jako (ne)uskutečnitelný sen?

A co třeba SPÁT celou noc klidným spánkem
bez STRACHŮ a NOČNÍCH MÚR?

Ukáži vám, že SPLNĚNÍ takového SNU je mnohem dosažitelnější,
než jste si kdy mysleli! Čtěte ZDE.


Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů