Tajemství? Proč funguje vizualizace snů

Je důležité znát směr, ale důležitější je překonat strach z jízdy.

Září 2020 padlo u nás doma, tenkrát ještě v Dobřichovicích, společné ROZHODNUTÍ: do 2 let se přestěhujeme na Madeiru. V hlavě a v srdci už roky předtím zrál SEN. Jakmile zazněl TERMÍN, začaly se dít věci! Vše kolem nás se dalo do pohybu. Neuvěřitelné. A dnes jsme tady!

Kdyby vás zajímalo více detailů k našemu rozhodnutí, popsala jsem je v jiném svém příspěvku ZDE


Od chvíle, kdy začneme vizualizovat své sny a přání a následně přijmeme rozhodnutí jednat (stanovíme si termíny), se často začnou dít úžasné věci. Tato kombinace vnitřního uvažování a následného jednání má neuvěřitelnou sílu přeměnit naše sny ve skutečnost. Jenže ono strašně závisí na tom, zda si ten svůj sen přejete opravdu ze srdce, někde opravdu hodně z hloubky. Nestačí jen vyslovit nebo napsat přání. I když pořád lepší aspoň malé NĚCO než velké NIC. I to malé NĚCO nás posouvá.

Synchronicita, manifestace příležitostí a náhody
Zdá se, že jakmile si stanovíme jasný cíl a termín, zkrátka zaměříme se na svůj sen, začneme si všímat příležitostí, které nám dříve mohly unikat. Často jde o drobné náznaky, které nás směřují správným směrem. Začnou se nám dít věci, které se zdají být „náhodné“ nebo neobvyklé. To může být setkání s lidmi, kteří mají klíčové informace nebo dovednosti, potřebné k realizaci našeho snu.

Tato synchronicita nám může poskytnout podporu nebo nám ukázat správný směr. Tato spojenectví mohou být klíčová k úspěchu, ať už jde o rady, finanční prostředky nebo další zdroje.

Posilování víry a odhodlání
Každý malý krok směrem k našemu snu nás posiluje. Když vidíme, že naše rozhodnutí a akce vedou k pozitivním výsledkům, zvyšuje to naši víru v možnost dosáhnout našeho cíle. Tím se zároveň zvyšuje i naše odhodlání pokračovat. A proto je důležité si VELKÝ SEN / CÍL rozdělit na menší kroky a krok za krokem jít dál.

Dosahování snu
V průběhu času a s pravidelnými kroky se náš sen začíná proměňovat ve skutečnost. Postupně dosahujeme milníků, které jsme si představovali, a nakonec se náš sen stává realitou.

Toto spojení vizualizace, rozhodnutí a jednání může přinést do našeho života úžasné události a situace, které nám pomohou naplnit naše sny. Je to proces, který kombinuje vnitřní sílu a vnější faktory, a který nás může dovést tam, kam jsme si přáli jít nebo jsme cítili dlouhou dobu, že máme jít, že je to naše cesta, náš směr, náš cíl.


Ještě něco málo k prvnímu kroku, k vizualizaci snu
Samotný akt vizualizace snů má sílu, která sahá mnohem dál než jenom zobrazování si cílů nebo událostí. Je to jako vytvořit vlastní příběh, cestu, která má moc ovlivnit to, jak se věci vyvinou ve skutečnost, prostě se zrealizují. Existuje několik tajemství za tím, proč funguje vizualizace snů a proč je tak účinná.

Moc mozku – nastavení v hlavě, jako když si nastavujete počítač
Vizualizace snů využívá mocnou schopnost mozku pracovat s mentálními obrazy. Mozek nerozlišuje mezi skutečným zážitkem a živým vnitřním obrazem – pro něj je to stejné. Když si něco opravdu živě představujeme, aktivujeme tytéž oblasti mozku jako při samotném dění.

Zákon přitažlivosti
Koncept zákona přitažlivosti tvrdí, že to, na co se zaměřujeme myšlenkami, přitahuje podobné energie nebo události do našeho života. Vizualizace snů nám pomáhá zaměřit naši pozornost na cíle a přání, což může pomoci přilákat do života potřebné příležitosti a události.

Psychologický účinek
Pravidelná vizualizace snů má také psychologické benefity. Pomáhá udržet pozitivní mysl, snižuje úzkost a stres a zvyšuje sebedůvěru. Když si představujeme úspěch a pozitivní vize, posilujeme svou víru v jejich dosažení a nevadí, že ne všechno se povede. Když si tak nastavíme náš mozek, něco se určitě „pohne“, posune nás to. A je lepší NĚCO A NEDOKONALÉ (tedy i s chybami – ty nás posouvají) než nic dokonalé (tedy zůstane jen u nápadů a čekání, až něco….).

Motivace a akce
Vytváření mentálního obrazu o našich snech a cílech nás motivuje k jednání. Když si dokážeme představit své sny jako reálné, je pravděpodobnější, že uděláme kroky směrem k jejich dosažení. Vizualizace může být prvotním impulsem k akci.

Zlepšení výkonu – posun krok za krokem
Vizualizace snů může také zlepšit výkon ve sportu, ve své práci nebo pomoci nám vyrůst osobnostně. Sportovci často používají vizualizaci ke zlepšení techniky, zvýšení sebedůvěry a snížení nervozity před závody. Osobně mám z mladých let zkušenost z tanečních a pěveckých vystoupení, kdy právě vizualizace choreografie nebo repertoáru dává větší sebejistotu a důvěru ve vlastní malý úspěch. Nebo později příprava na obchodní schůzku s klientem, poznat ho, jeho produkty, schůzka pak má mnohem vyšší šanci na úspěch 🙂

Naučit se zobrazit si SNY je jako kouzelný klíč k našemu podvědomí a katalyzátor pro naše sny. Je to nástroj, který může posunout naše myšlenky, akce a nakonec i celý život směrem k tomu, co si skutečně přejeme nebo co cítíme, že k nám patří. Stačí jen uvěřit v její moc a pravidelně ji praktikovat.

A kdy jindy je vhodnější doba než v závěru roku při bilancování toho, co se nám povedlo, líbilo, kdy jsme se cítili fajn v tomto roce a co bychom rádi dokázali a jak bychom se chtěli cítit v roce následujícím.


Začátkem roku 2024 se více zaměříme na další krok a to je ROZHODNUTÍ. 🤝

#MadeiraDream – PRÁVĚ vyšel první nejucelenější průvodce na trhu: Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově! Jak získat „nefér“ VÝHODU a revoluční náskok před ostatními? >>>>>> ZDE

#PF2024
Chcete-li se se mnou spojit na FB, můžete ZDE

✅ Chcete zažít Madeiru a její atmosféru, když je největší zima v Čechách? 🦄 Prožijte jednu z největších událostí roku – klikněte pro více detailů (otevře se v novém okně):
💃 Madeirský karneval (únor 2024) 💃

Celý dospělý život plní především dvě role: vždycky propojovala podnikání s rodinným životem. Je šťastnou mámou 2 + 1 a v roce 2022 se pro ni a její rodinu stal život na ostrově vášní. Podařilo se jim vybudovat ZÁZEMÍ na magickém ostrově. Je autorkou eBooku #MadeiraDream - Vytvořte si ZÁZEMÍ na ostrově aneb získejte "NEFÉR" náskok před ostatními. Pomáhá lidem najít jejich vlastní kousek ráje uprostřed Atlantiku 🌴. Pomáhá lidem s laskavým srdcem, láskou k přírodě, svobodnou, kreativní myslí a pozitivním přístupem k životu. Lidem, kteří sní o svém 🏡 na 🏝! Její příběh najdete ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů